REZERVASYON YAPIN
TR | EN

HAMAM

Misafirlerimizi Türk Hamamı'nda ağırlamak bir gelenektir... Hamam geleneği Romanlarda ortaya çıkmış, Anadolu'ya göç eden Türkler de temizlenme kültürlerini Roman ve Bizans gelenekleri ile harmanlamışlardır. Temizlik ve hijyenin İslam'ın önemli hususlarından olmaları da eklenince ortaya su kullanımını sanata dönüştüren yeni bir konsept çıkmıştır, "Türk Hamamı". İlk başlarda banyonun farklı bir hali olarak kabul edilse de zaman geçtikçe Türk Hamamı, kendi geleneğini oluşturmuştur. Hamam kelimesi Türk usulü banyonun yapıldığı yer anlamına gelir, Türk usulü banyo zamanla Türk Hamamı olarak kalıplaşmıştır. Bazıları için büyük bir zevk olan hamam, bazıları içinse büyük bir gizem kaynağıdır. Peştemal giydiğiniz anda başlayan hamam saati, göbek taşında uzanarak ve masörlerin narin ve sevecen ellerine kendinizi bırakarak değerlendirilebilir.


Masaj ile arınma, cildin nefes almasına ve vücudunuzun zinde kalmasına yardımcı olur. Kan akışı hızlanır. Sabunlanmak, köpüklenmek, durulanmak ve sıcak ortamdan soğuk ortama geçmek enerjinizi arttırır. Türk Hamamı buhar banyosu temellerine dayanır.

Hamamlar hem sıcak su ile temizlenme hem de uzun süre içeride beklemenize gerek kalmadan vücut temizliğinizi sağlayabileceğiniz sabunlar için bire bir mekanlardır. Terlemeye başlayan vücut masaj ve yumuşak bir bez aracılığıyla suyla buluştuğu anda kan akışını hızlandırarak size enfes bir rahatlık sağlar.


SAUNA

Sauna, Orta Asya'dan başlayıp, Finlandiya'ya kadar gelmiş bir kültürdür. Kuru ve sıcak hava banyosu yaptıran, ahşaptan yapılmış bu odalar, bütün organizmayı terleten, zindelik veren yeniden canlandıran bir banyodur. Vücuda, temizlenme ve rahatlama imkanı sağlar. Hassas dengenizi düzenler, vücudunuzu toksin maddelerden arındırır, sıkıntılarınızı hafifletir, gerginliğinizi yok eder. Sauna, terletme yoluyla, sağlıklı yaşamın bir parçası olduğu gibi fazla kiloların atılmasını sağlar. Sauna da kullanılan özel esanslar ise yoğun hava içinde rahat nefes almanızı sağlar.


FITNESS


CCR Fitness Departmanı "eski gym kavramına " yeni bir ışık tutacaktır.

55 m² genişliğinde,
koşu bandı, bisiklet, step, shaker, ağırlık, yağ ölçüm cihazı, tartı gibi aletler bulunmakta,
kişiye özel fitness programı yapılabilmekte,
fitness salonunun içinde ayrıca duş, giyinme soyunma kabini ve WC bulunmakta,
Kapadokya manzarasına hakim.


MASAJ


THAI MASAJI

Vücudu rahatlamaya dayalı çeşitli hareketlerden oluşan dayanıklı bir masajdır. Elzem yağlar kullanılmaktadır. Bütün vücuda uygulanır. Faydaları arasında kasları rahatlatmak, sertlikleri gevşetmek bulunur. Vücuttaki egatif enerji çakralarını açar.


AROMATERAPİ MASAJI

Masajın geleneksel bir halidir, doğu ve batının en iyi masaj çeşitlerini barındırır. Opsiyonel olarak farklı aroma esansları kullanılabilir. Bütün vücuda uygulanır. Günlük stres ve tansiyonu yok eder, mental dengenizi yeniler ve enerji sağlar. (60-80 dakika)

OSMANLI MASAJI

İlk olarak vücut, köpük ile yıkanır. Ardından vücut rahatlar, gerginlik alınır ve kaslar gevşer. Bu sayede kaslar güçlenir, vücudun nefes alması sağlanır. (40 dakika)BÖLGESEL MASAJ

Sırt ve boyun bölgesine uygulanan rahatlatıcı bir masajdır. Negatif elektriğinizi atmanızı sağlar. Yumuşak ve sakin bir şekilde uygulanır. Acıyı azaltır, stresi hafifletir ve sizi sakinleştirir. (30 dakika)


YÜZME HAVUZU


75 metrekarelik yüzme havuzumuz (çocuklar kısmı) ısıtılmıştır.

Farklı yüksekliklerdeki ve güneş banyosu için tasarlanmış terasımız 250 kişilik kapasiteye sahiptir.

Yüzme havuzu alanı üst değiştirme odaları, erkek ve kadınlar için ayrı olarak banyo/WC barındırır.


KAPALI YÜZME HAVUZU


CİLT BAKIMI


ALBA DUSCHESS'İN SİHİRLİ MASKESİ

Maske, yüze ve vücuda uygulanmaktadır. Temizlendikten sonra masaj yapılır. Tamamen doğal bir bakımdır. Kırışıklıkları giderir, kasları sıkılaştırır ve derinin dengesini yeniler. Görünür bir biçimde canlılık sağlar. (50 dakika)
NON DELENCLOS'IN GÜZELLİK BANYOSU

Püskürtme + Masaj


Yaşlanmayı önleyici ve tamamen doğal karışımlarla yapılmaktadır. Cildin nefes almasına olanak kılar. İnanilmaz derecede rahatlık ve yeniden canlanma sağlar.

TUZ BAKIMI

Deri Soyma + Vücut Maskesi + Püskürtme + Masaj


Kasları rahatlatır, vücudu dinlendirir, vücudu yaralardan ve ölü hücrelerden arındırır, vücudunuzdan toksini atmanızı sağlar. Terapi olarak uygulanır, selülitleri yok eder ve kilo vermenize olanak sağlar. (120 dakika)


KİL BAKIMI

Deri Soyma + Vücudu Sarma + Püskürtme + Masaj


Silika, demir, magnezyum, potasyum, sodyum gibi tuz mineralleri aracılığıyla cildi temizler. Cildin canlılığını görünür kılar, saçtaki kepek sorununu çözer. (120 dakika)


MACERA DUŞU


Yağmurda yürümeyi sevenlerden misiniz? Eğer cevabınız evet ise Macera Duşu, özel mekanında size bu imkanı sunabilir. Kayaların ve sarmaşıkların hakim olduğu bir odada sıcak ve soğuk tropik yağmurların keyfini sürebilir, tropikal ormanlardan gelen temiz havayı soluyabilir ve görsel & ses efektleri sayesinde şimşeklerin heyecanını hissedebilirsiniz. Macera Duşu, özel esansları ile tropik bir ormanda gibi hissetmenizi sağlayacak her şeye sahip.


BUHAR ODASI


Buhar odaları, saunaların aksine, yüksek nem, düşük sıcaklık esasına göre çalışır ve faydalı etkileri bulunur. Dinlenme ve özel bir terapinin yanı sıra, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Esanslarıyla, özel bitkisel terapileri içermektedir. Aroma buhar banyosu, özellikle solunum şikayeti olanlar için ideal bir terapi sağlar.

BİZİ TAKİP EDİN

LEEA SPA

 • Hamam

  Konuklarımızı Türk Hamamı'nda ağırlamak geleneğimizdir.

 • Sauna

  Orta Asya'dan gelen ve Finlandiya'ya kadar uzanan Sauna Kültürü.

 • Fitness

  CCR Fitness Departmanı "eski gym kavramına " yeni bir ışık tutuyor.

 • Masaj

  Thai, Osmanlı, Aromaterapi ve Bölgesel masajlar.

BİZE ULAŞIN

ADRES : Tekelli Bölgesi. Göreme Caddesi. Divanli Sokak. No:83 50240 Uçhisar, Nevşehir, KApadokya, Türkiye


TEL : +90 384 219 31 94 Pbx


FAKS : +90 384 219 31 97


E-POSTA: info@ccr-hotels.com


REZERVASYON : reservation@ccr-hotels.com

AWARD WINNING HOTEL

Tekelli Bölgesi. Göreme Caddesi. No:83 50240 Uçhisar / Nevşehir / Kapadokya / Türkiye

Hotel Linkage
Marketing By Hotellinkage
Hotel Linkage